Департамент ЖКГ міськради нагадує про шкоду від спалювання листя


4 ноября 2019 года.

Департаментжитлово-комунального господарстваміської ради нагадує, що спалювання листя на подвір'ях є шкідливим для здоров'я людей та екологічного стану у населених пунктах.

За доведеними даними, крім безпосередньої шкоди людському здоров'ю, спалювання рослинних залишків наносить істотну загрозу природі: з листям згорають корисні комахи; руйнується ґрунтовий покрив, відбувається збіднення ґрунту; знищується насіння і коріння трав'янистих рослин; пошкоджуються нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння; в 2-4 рази зростає промерзання ґрунту.

Крім того, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки; зростає загроза лісових пожеж і загоряння житлових будинків; погіршується видимість на дорогах, збільшується частота ДТП.

Вдихання чадного газу може призвести до головного болю, втрати свідомості, загострення респіраторних захворювань. Найбільш вразливими до дії диму є діти, люди похилого віку і ті, хто страждає захворюваннями серця або легенів.

У департаменті ЖКГ підкреслюють, що спалювання листя є незаконним і тягне за собою адміністративну відповідальність.

Воно порушує ряд правил у сфері благоустрою населених пунктів та закон "Про охорону атмосферного повітря".

Так, стаття 77.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає штрафи за "самовільне випалювання рослинності або її залишків" від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Штраф за спалення сміття складає від 340 грн до 1 360 грн, а якщо це роблять підприємці, то штраф зростає до 850 -1 700 грн.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап