Борги залишили у спадок ліквідовані райдержадміністрації Херсонщини


27 октября

Напередодні скорочення районів на Херсонщині чиновники ліквідованих райдержадміністрацій не забули отримати всі належні їм оклади й компенсації. Натомість залишили «у спадок» чималі борги по розрахунках за соціальні пільги. Це стало відомо тільки тепер, коли постачальники послуг почали вимагати належних їм коштів через суд. Зокрема, херсонська філія публічного акціонерного товариства «Укртелеком» подала до Господарського суду Херсонщини ряд позовів до управлінь соціального захисту уже неіснуючих райдержадміністрацій, які заборгували зв'язківцям відшкодування за пільгами з оплати квартирних телефонів.

Ухилення від виконання зобов'язань ще діючі держслужбовці тоді звично пояснювали відсутністю бюджетних коштів. Але в суді «номер не пройшов». Як зазначали під час розгляду справ, «чинним законодавством не передбачена залежність відшкодування наданих пільг від фактичного фінансування видатків місцевого бюджету». Логіка просто: взяли на себе передбачені Законом зобов'язання - будьте ласкаві їх виконувати!

За двома подібними позовами Господарський суд Херсонщини уже виніс однотипні рішення на користь ХФ ПАТ «Укртелеком». Відповідно, управління соціального захисту Великоолександрівської та Каланчацької райдержадміністрацій, як головних на той момент розпорядників бюджетних коштів, зобов'язали сплатити за фактично надані телекомунікаційні послуги пільговикам 31,8 та 49 тисяч гривень. Плюс судові витрати. Звісно,згаданих райдержадміністрацій тепер не існує у природі. Але є їх правонаступники - вони й повинні «потрусити» місцеві скарбнички, поки кошти з рахунків не списали примусово.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости