Бювет, що відкрили тиждень тому у Херсоні, не працює

Бювет, що відкрили тиждень тому у Херсоні, не працює
29 сентября 2020 года.

Бювет, що відкрили тиждень тому на вулиці Арктичній, 3, Житлоселища у Херсоні- не працює. 29 вересня туди мали виїхати представники держпродспоживслужби, щоб перевірити відповідність розташування, дотримання санітарних правил, відібрати проби води, та в останній момент підприємтво "Гарантія", яке обслуговує бювет, змінила своє рішення. Чому?- дізнавались кореспонденти Суспільного.

Містяни йдуть до бювету за водою, а повертаються з порожніми пляшками. Начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства держпродспоживслужби Тарас Година-Арюпін, говорить, бювет працював без дозволу і санітарного паспорту:

"Після проведення роз'яснювальної роботи КП "Гарантія" звернулась до ГУ Держпродпоживслужби в Херсонській області із заявою на проведення обстеження бювета та відбору відповідно проб води з бювета для проведення лабораторних досліджень. Як і передбачено вимогами санітарних правил щодо питної води, яке призначене для споживання людиною. Був підготовлений наказ. Направлення і вихід на об'єкт саме сьогодні, але за наявною інформацією, МКП "Гарантія" змінила свою позицію і наразі призупинило експлуатацію даного бювета до вирішення фінансових питань щодо утримання цього бювета".

Ліна Римар розповідає, набирала воду у бюветі одразу, як він запрацював. До цього пила воду з крана:

"У чайнику був накип - це та вода, яку я до цього кип'ятила. Ця вода на смак інша. Звичайно, треба було спочатку все перевірити, а у нас все навпаки".

Людмила Кузнєцова переконана, що воду з цього бювета можна пити:

"Ми користувались цією водою ще у свої часи - це були 80-ті роки. З цієї свердловини надходила вода у будинки. Ми цю свердловину знаємо, тому не хвилюємось. Вона краще ніж водопровідна вода - м'якша".

Обслуговує цей бювет комунальне підприємство "Гарантія". Його директор Ігор Семенчев пояснює ситуацію так:

"Приймаючи даний об'єкт на баланс, ми чітко розуміли, що бювет має відповідний санітарний паспорт на підключення до питної води, тому що він підключений до свердловини, яка забезпечує водою прилеглі мікрорайони. Однак на вимогу Держпродспожислужби, керівниця Малахова сказала, що ми маємо повторно зробити санітарний паспорт на цей бювет. Ця робота коштує 5000 грн. Ми сьогодні звернулись до міського голови Володимира Миколаєнка з проханням винести це питання на засідання виконкому міської ради. Кошти в нас є. Треба зробити перерозподіл з однієї статті видатків на іншу, щоб зробити санітарний паспорт. Коли ми це зробимо, то знов відкриємо бювет".

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости