Адміністративний суд скасував рішення обласної ради щодо встановлення мораторію на вирубку лісів


20 января 2017 года.

Херсонський окружний адміністративний суд розглянув адміністративну справу за позовами Великокопанівського та Цюрупинського лісомисливських господарств і Каховського лісового господарства до Херсонської обласної ради про скасування рішення щодо встановлення мораторію на вирубку лісів та лісосмуг у Херсонській області.

Нагадаємо, 18 листопада 2016 року Херсонська обласна рада прийняла рішення, яким тимчасово заборонила вирубку деревини у лісах, лісових масивах та лісосмугах всіх категорій на території Херсонської області, у тому числі санітарні вирубки на строк до 30 квітня 2017 року.

Державні підприємства, а саме: «Каховське лісове господарство», «Великокопанівське лісомисливське господарство» та «Цюрупинське лісомислиське господарство», оскаржуючи прийняте рішення, звернулися до суду в грудні 2016 року.

Ухвалою суду від 11 січня 2017 року провадження по трьом справам було об'єднано в одну справу № 821/1867/16.

18 січня 2017 року судом розглянуто вказану справу та задоволено адміністративний позов в повному обсязі. Рішенням суду визнано нечинним п.1 рішення ІХ сесії Херсонської обласної ради сьомого скликання від 18.11.2016 № 264 «Про встановлення мораторію на вирубку лісів та лісосмуг у Херсонській області». Постанова суду не набрала законної сили.

Варто зазначити, що в 2014 році суд вже розглядав подібну справу за позовом прокуратури про скасування аналогічного рішення обласної ради. Тоді, суд також скасував п.1 рішення XXVI сесії шостого скликання Херсонської обласної ради № 920 від 13.11.2013 «Про тимчасову заборону проведення рубок деревини в області» та зазначив, що Херсонська обласна рада не мала повноважень на прийняття вказаного пункту рішення, так як Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні та Лісовим кодексом України не передбачено право обласної ради на прийняття рішень стосовно заборони проведення рубок деревини лісовим господарствам усіх форм власності на території області. Постанова від 24.01.2014 в адміністративній справі №821/71/14 є чинною.

 

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

шипшина