67% закладів охорони здоров’я на Херсонщині готові до медичної реформи


29 ноября 2019 года.

"Сьогодні неприйняття рішень про перетворення закладів охорони здоров'я на комунальні неприбуткові підприємства ставить під загрозу медичне обслуговування цілих міст, районів і громад. І я вважаю це злочинною бездіяльністю", - наголосив очільник області Юрій Гусєв під час засідання колегії облдержадміністрації.

Готовність закладів охорони здоров'я області до фінансування вторинної (спеціалізованої ) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за програмою медичних гарантій обговорювалася під час заходу.

Заступниця директора Департаменту охорони здоров'я ОДА Ліна Бондарева доповіла, що з 1 квітня 2020 року запрацює програма медичних гарантій. Договори про медичне обслуговування населення медичні заклади укладають з Національною службою здоров'я України. Для цього вони мають перетворитися на комунальні некомерційні підприємства, встановити комп'ютери та інформаційну медичну систему для підключення до національної системи електронного здоров'я eHealth.

Ліна Бондарева зазначила, що в області відповідно до прийнятих рішень обласною, міськими та районними радами підлягають автономізації та переходу на фінансування за програмою медичних гарантій 55 закладів охорони здоров'я, у тому числі 26 обласних закладів, 10 - міських та 19 центральних районних лікарень.

На сьогодні автономізовано 37 закладів охорони здоров'я, що становить 67%, решта закладів знаходиться у процесі перетворення.

Крім того, 19 листопада Херсонська область отримала доступ до реєстрації в центральній базі даних електронної охорони здоров'я e-Health. 25 автономізованих закладів охорони здоров'я вже зареєстровані в цій системі.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап