25% джерел у новинах регіональних онлайн-ЗМІ - повідомлення пресслужб: дослідження ІМІ

25% джерел у новинах регіональних онлайн-ЗМІ - повідомлення пресслужб: дослідження ІМІ
6 февраля

Кожна четверта новина в регіональних онлайн-ЗМІ (25%) є передруком повідомлень від пресслужб. При цьому, на новини написані самими журналістами припадає не більше 10,5% від загальної кількості новин у регіональних онлайн-ЗМІ.


Такими є результати дослідження ГО "Інститут масової інформації", що було проведено в 10 регіонах України у січні цього року.*

За результатами моніторингу, в регіональних онлайн-ЗМІ в якості джерел інформації в новинах також використовували інші всеукраїнські ЗМІ (23%), соцмережі та месенжери (15%), офіційні сайти держустанов (12,5%), іноземні, в тому числі російські, ЗМІ (4%). Інші джерела було використано в 6% публікацій.

Новини в яких взагалі були відсутні джерела склали не менше 4% від загальної кількості публікацій. Найбільше публікацій без джерел було зафіксовано в стрічках онлайн-ЗМІ Херсона (9%).

Найбільше новин на основі повідомлень від пресслужб опублікували в онлайн-ЗМІ Харкова (51%). Найбільше передруків з інших українських ЗМІ було зафіксовано в онлайн-ЗМІ Херсона (44%), і найбільше передруків інформації з офіційних сайтів держустанов - в онлайн-медіа Полтави (38%).
Найбільше новин на основі соцмереж та месенжерів було зафіксовано в онлайн-ЗМІ Дніпра (31% від загальної кількості джерел в новинах регіону). Власні новини найчастіше публікували онлайн-ЗМІ Одеси (21% від загальної кількості джерел в новинах регіону).

За даними дослідження ІМІ, частина регіональних онлайн-ЗМІ у якості джерел інформації використовує також джерела інформації з РФ (ЗМІ та офіційні сайти) та з тимчасово окупованих територій. Найбільше таких новин опубліковано в донецьких (10% від загальної кількості джерел в новинах регіону), миколаївських (2%) та львівських (1% публікацій) онлайн-ЗМІ.

*У межах дослідження було опрацьовано 9423 новин та 9534 джерел інформації із 50 регіональних онлайн-медіа в 10 регіонах України (Волинь, Дніпро, Донецьк (Маріуполь), Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Черкаси). До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки, анонси тощо не аналізуватися.
Методологія моніторингу включала в себе аналіз кількості та типів джерел інформації новин, які були опубліковані в стрічках обраних онлайн-ЗМІ з 13 по 17 січня 2020 року. Загалом в аналізований період аналізувалися такі джерела інформації: власна інформація, соціальні мережі/месенжери, офіційні сайти, інші (всеукраїнські/регіональні) ЗМІ, іноземні ЗМІ (в т.ч. російські), пресслужба, без джерел, інше.

Моніторинг проводили у таких ЗМІ:
ВОЛИНЬ (Волинські новини, ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, Конкурент), ДНІПРО (opentv.media, nashemisto.dp.ua, dnpr.com.ua, dp.informator.ua, gorod.dp.ua), ДОНЕЦЬК (МАРІУПОЛЬ) (0629.com.ua, Новини Донбасу, Донецкие новости, Восточный вариант, MRPL.CITY), ЛЬВІВ (ЗІК, Захід.нет, Вголос, Варта1, Твоє місто), МИКОЛАЇВ (Преступности.НЕТ, НикВести, Новости-N, Інше.TV, Свідок.Info), ОДЕСА (Думська, 048, Трасса-Е95, УСІ, Одесская жизнь), ПОЛТАВА (Полтавщина, «Коло, ОКІА Новини Полтавщини, 0532.ua, Зміст), ХАРКІВ (АТН, Status Quo, Город Х, KHARKIV Today, 057.ua), ХЕРСОН (ХерсонОнлайн, Вгору, Херсонці, Херсон.net та 0552.ua), ЧЕРКАСИ (Вичерпно,18000, Прочерк, Zmi.ck.ua, Провсе).

Проведення цього дослідження стало можливим завдяки підтримці американського народу, що була надана через проєкт USAID «Медійна програма в Україні», який виконується міжнародною організацією Internews. Зміст матеріалів є виключно відповідальністю ГО "Інститут масової інформації" та необов'язково відображає точку зору USAID, уряду США та Internews.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

c8
пап