16 серпня у Херсоні презентують виставку «Білоруси з Україною в серці"


13 августа 2018 года.

16 серпня 2018 року о 16:00 в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Гончара відбудеться відкриття виставки «Білоруси з Україною в серці".

34 картини вже побачила вся Україна, і тепер херсонці також матимуть можливість ознайомитися з надзвичайною експозицією іскласти свої власні враження про надбання білоруських митців.

Майже 3 роки тому за ініціативою благодійної організації «Міжнародний фонд Волошка» білоруські художники мали змогу на 5 днів поїхати в зону проведення АТО і зобразити побачене на полотні. Саме ці роботи, створені в найгарячіші дні 2015 року в селі Піски та його околицях, будуть представлені на заході.

Саму виставку присвятили двом бійцям, які поклали життя на Сході за незалежність України - білорусу Алесю Чаркашину (позивний «Тарас») та українцю Віталію Тіліженко (позивний «Кекс»). Алеся Черкашина, зокрема, дуже багато чого пов'язувало з Херсоном. Молодий хлопець жив в нашому місті і навчався в духовному навчальному закладі на території Антонівського СМТ. Портрети бійців також можна побачити серед робіт білоруських художників.


Мета заходу полягає у піднятті проблематики добровольчого руху, що став на захист країни в самий важкий для неї час, тим самим утримавши державність і мир в більшості українських міст. Донести до українців думки про долі і мотивацію іноземців, що добровільно беруть участь в україно-московській війні - і є основною ціллю виставки.

На заході також будуть присутні запрошені гості: бійці тактичної групи Білорусь, зокрема Ян Мєльніков, керівник міжнародного балогодійного фонду "Волошка" і куратор виставки Анжела Душаєва, а також батько загиблого добровольця Алеся Черкашина - Микола Черкашин, що приїде з Білорусі, і вперше відвідає виставку.

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости