161 українська компанія потрапила до 5-ти світових санкційних списків, – YouControl


25 октября 2017 года.

Серед міжнародних санкційних списків було знайдено 434 публікації, що стосуються 161 української компанії. Чому були введені санкції для України та хто туди потрапив?

Аналітики YouControl помітили українські компанії в таких міжнародних санкційних списках:

  • Санкційному списку Міністерства фінансів США
  • Санкційному списку Європейського союзу
  • Зведеному санкційному списку Австралії
  • Консолідованому списку осіб/організацій, до яких застосовані фінансові санкції Великобританії
  • Санкційному списку Японії проти РФ у зв'язку з подіями в Україні

В "чорний список" потрапили:
Українські філії російських банків
Зокрема, Сбербанку забороняються такі транзакції з боку фізичних та юридичних осіб США або на території США: проведення операцій, надання фінансування чи інші комерційні операції з новими борговими зобов'язаннями цих осіб з терміном платежу від 30 днів.

Українські філії російських банків - Сбербанк, Промінвестбанк, ВТБ Банк у санкційних списках США та Японії.

Юридичні особи, що належать політичному оточенню Віктора Януковича

Компанії з орбіти Олександра Януковича, фірма, що оперує майном Дмитра Табачника в Криму, фірми Сергія Курченка, фірми Олега Царьова, що закликав до підтримки Новоросії, компанії голови проросійської політичної організації "Український вибір" Віктора Медведчука, компанії Андрія Клюєва, екс-голови президентської адміністрації Януковича, фірми екс-прем'єр-міністра України Миколи Азарова та компанії Едуарда Ставицького, екс-міністра енергетики та вугільної промисловості. Цим особам заборонено в'їжджати на територію Австралії, вони також і під санкціями з боку США.

Компанії Курченка, Ставицького та Медведчука - у санкційному списку Міністерства США.

Всі активи організацій та фізосіб в межах США заблоковані, а юридичним і фізичним особам з США заборонено вести з ними будь-які справи.

Юридичні особи, що належать фігурантам списку "Миротворець"

Ватажки збройних формувань ЛНР/ДНР, серед них: Олександр Захарченко самопроголошений голова тимчасово окупованих ДНР, Павло Губарєв, що відповідає за вербування для збройних сил та проголосив себе "народним губернатором" ДНР, Юрій Іванкін, так званий екс-міністр внутрішніх справ ЛНР, Володимир Константинов, голова так званої Державної Ради Криму та інші. Вони попадають під дію обмежувальних заходів Великобританії, через те, що дестабілізують ситуацію в Україні. Також їм заборонено в'їзд до ЄС.

Державні підприємства, що знаходяться на окупованих територіях і експлуатуються окупаційним режимом.

Це ДП "Завод шампанських вин", ДП "Керченський морський торгівельний порт", Державний концерн "Національне виробничо-аграрне обєднання "Масандра"", Кримське республіканське підприємство "Азовський Лікерогорілчаний завод", Санаторій "Нижня Оренда" управління справами апарату Верховної Ради України, та інші.
У зв'язку з тим, що власність підприємства була передана всупереч українському законодавству, вид обмежувального заходу передбачає: блокування активів - тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном.

"Ризики співпраці з компаніями під санкціями найкраще можна простежити у банківській сфері. У разі виявлення фактів застосування міжнародних санкцій до своїх клієнтів банки зобов'язані негайно повідомити про це Державну службу фінансового моніторингу України. До того ж вони зобов'язані зупинити здійснення фінансових операцій такого клієнта, якщо види та умови застосування санкцій це передбачають. Ці дії регламентовані статтями 10, 17 Закону "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення". Таким чином, міжнародні санкції є набагато ближчими до українського бізнесу, ніж це може здаватися", - попереджає Данило Глоба, адвокат і заступник директора з правових питань YouControl.
Експерти радять перевірити своїх контрагентів та разі виявлення їх у санкційних списках негайно припинити з ними співпрацю, щоб не потрапити під гарячу руку правоохоронців через необачну співпрацю з "токсичними" компаніями.

YouControl - аналітична система, яка з понад 40 джерел формує досьє на кожну компанію України на основі відкритих даних, відстежує зміни в держреєстрах та візуалізує зв'язки між афілійованими особами. Унікальна технологія YouControl дозволяє за хвилину отримати актуальну (на час запиту) інформацію про компанію або ФОП. Функція моніторингу щоденно повідомляє про зміни відповідно до даних з офіційних джерел.

Теги: санкции
Новости по теме
Комментарии (0)

Новости

пап