10 місяців на роздержавлення: у Херсонській області реформувались лише 19% видань


16 марта 2018 года.

Реформування преси - одна із ключових медіа реформ в Україні, яка має забезпечити незалежність місцевих газет від органів влади. Адже наразі місцеві медіа підвладні не лише фінансово, а й змістовно.

Виведення державних і комунальних підприємств з числа засновників друкованих видань припинить вплив чиновників на редакційні політики видань. Газети не мають бути адмінресурсом для агітації та піару. Для того, щоб реформуватися, усі видання повинні виключити з числа засновників органи влади та здійснити перереєстрацію.

На втілення цієї реформи відведено 3 роки і до кінця цього періоду залишилося тільки 10 місяців. Однак, за даними Дежкомтелерадіо, станом на 1 березня 2018 року незалежними стали лише 26% комунальних видань.

Ці цифри насторожують, бо процес реформування тривалий і багатоетапний. Ті видання, які не встигнуть завершити передбачені законом процедури до 31 грудня 2018 року, можуть втратити свої свідоцтва про державну реєстрацію. Практично, це означатиме позбавлення права надалі видавати газету.

Херсонська область не демонструє значних темпів роздержавлення. Тут із 23 видань, що підпадають під роздержавлення, реформувались 4, тобто лише 19%. Усі інші видання або знаходяться у процесі перетворення, або ще не розпочали реформування, ризикуючи після завершення реформи зникнути через бездіяльність своїх засновників.

Серед нереформованих комунальних видань області газети "Вестник Приазовья" (Генічеськ), "Вісник Олешшя" (Олешки), "Вісті" (Нововоронцовка), "Голопристанський вісник" (Гола Пристань), "Жайвір" (Велика Олександрівка), "Каховська зоря, (Каховка), "Маяк" (Берислав), "Наддніпрянська правда" (Херсон), "Нова Каховка" (Нова Каховка), "Придніпровська зірка" (Білозерка), "Рідний край" (Верхній Рогачик), "Сільські новини" (Горностаївка), "Слава праці" (Каланчак), "Таврійські вісті" (Велика Лепетиха), "Трудова слава" (Новотроїцьке), "Херсонський вісник" (Херсон), "Червоний промінь" (Нижні Сірогози), "Чорноморець" (Скадовськ).

Варто підкреслити, що відповідальними за перереєстрацію видань є саме органи державної влади та органи місцевого самоврядування. 

Для того, щоб відстежувати зміни українського медіаландшафту внаслідок роздержавлення, Центр демократії та верховенства права у партнерстві з Музеєм-архівом преси створили "Залу комунальної преси" - інтерактивний онлайн-ресурс, на якому зібрані дані про усі комунальні друковані ЗМІ, що підлягають реформуванню. За допомогою карти можна дізнатись про засновників, сферу поширення та стан реформування видань, які підпадають під роздержавлення, а також погортати відсканований примірник.

У базі Зали комунальної преси бракує відсканованих примірників частини комунальних газет. Засновники порталу закликають редакції та читачів надсилати наявні у них примірники, аби Зала комунальної преси стала найповнішим ресурсом реформованих друкованих ЗМІ в Україні. Відскановані копії газет можна надсилати на пошту hotline@medialaw.kiev.ua або паперові примірники на адресу вул. М. Заньковецької, 3/1, оф. 12, м. Київ, 01001.

З Херсонщини у Залі комунальної преси немає примірників газет "Вестник Приазовья" (Генічеськ), "Голос Таврії" (українська)/ "Голос Таврии" (російська) (Чаплинка), "Наддніпрянська правда" (Херсон), "Придніпровська зірка" (Білозерка), "Радянська Таврія" (Чаплинка), "Херсонський вісник" (Херсон), "Червоний промінь" (Нижні Сірогози).

Новости по теме
Комментарии (0)

Новости